Marketing gabinetu stomatologicznego w social mediach

 

Marketing gabinetu stomatologicznego w mediach społecznościowych – Facebook

W dzisiejszych czasach nie można narzekać na brak gabinetów stomatologicznych. Walka o pacjentów trwa w najlepsze, a żeby ich pozyskać, należy budować wizerunek własnych ekspertów. W końcu nic tak nie działa na człowieka, jak gwarancja pożądanych efektów w adekwatnej cenie. Social media stanowią obecnie jeden z najlepszych sposobów wzmocnienia wizerunku lekarzy, gdyż są kopalnią potencjalnych odbiorców i pozwalają zamieszczać wiele materiałów, które nie sprawdziłyby się na klasycznej stronie internetowej.


W dzisiejszych czasach nie można narzekać na brak gabinetów stomatologicznych. Walka o pacjentów trwa w najlepsze, a żeby ich pozyskać, należy budować wizerunek własnych ekspertów. W końcu nic tak nie działa na człowieka, jak gwarancja pożądanych efektów w adekwatnej cenie. Social media, lub jak kto woli media społecznościowe, stanowią obecnie jeden z najlepszych sposobów wzmocnienia wizerunku lekarzy, gdyż są kopalnią potencjalnych odbiorców i pozwalają zamieszczać wiele materiałów, które nie sprawdziłyby się na klasycznej stronie internetowej.

Media społecznościowe

Facebook – podstawa przy promowaniu ekspertów działających w branży stomatologicznej

Obecnie Facebook jest jednym z głównych narzędzi marketingowych w niemal każdej branży. Strona internetowa to jedno, lecz pamiętajmy, że wiele osób traktuje portale społecznościowe jako przeglądarkę internetową. Nie jest to oczywiście przeważająca liczba, jednakże z roku na rok zacznie ona wzrastać. Dlatego też dbając o wizerunek gabinetu stomatologicznego trzeba zadbać o swoją obecność na Facebooku.

Jak gabinety stomatologiczne promują się na Facebooku?

W przypadku gabinetów stomatologicznych można wyróżnić dwie podstawowe metody działań w social mediach. Przynoszą one najbardziej wymierne korzyści zarówno dla samej placówki, jak i pracujących w niej ekspertów. Dobrze zastosować profesjonalny content marketing, spełniający najwyższe standardy i zgodny z aktualnymi trendami.

Reklama gabinetu stomatologicznego poprzez Facebook Ads

Chcąc przyciągnąć pacjentów, warto wdrożyć reklamy Facebook Ads. Praktycznie nie wiele różnią się one od standardowych postów, które może publikować każdy użytkownik, jednakże po głębszym przyjrzeniu się zauważalna jest ich specyficzna konstrukcja. Zawierają one bowiem w nagłówkach frazy kluczowe, ograniczoną ilość treści opierającą się na kluczowych informacjach oraz specjalnie przygotowane grafiki.

Reklamy Facebook Ads to jedna z najlepszych metod pozyskiwania pacjentów z różnych dziedzin medycyny, a stomatologia nie pozostaje tutaj wyjątkiem. Ich głównym atutem jest możliwość dopasowania parametrów wyświetlania pod cechy działań wykazywane przez użytkowników. Co to oznacza? Posty (nazwijmy je tak umownie) ujrzą tacy odbiorcy, których chcemy pozyskiwać, a pojawią się w wybranych przez nas godzinach. Jak widać, social media dają ogromne możliwości.

Zaznaczmy, że reklamy Facebook Ads to płatne działania marketingowe, dlatego też będą one wymagały estymacji określonego budżetu. Jeśli nie mamy czasu, wiedzy lub po prostu nie chcemy się nimi zajmować, warto poświęcić ich prowadzenie profesjonalistom. Adstelligence ma w swoim zespole doświadczonych ekspertów, którzy dbają o najwyższe standardy.

Posty na Facebooku

Budowanie świadomości marki gabinetu dentystycznego warto zacząć od uruchomienia reklam Facebook Ads, jednakże wizerunek ekspertów najlepiej wzmacniać za pomocą dedykowanych postów. Należy je poświęcić w całości jednej osobie, poruszając najważniejsze tematy, np. specjalizacji, uzyskanego wykształcenia, osiągnięć czy członkostwa w ważnych stowarzyszeniach.

Oprócz tematów stricte zawodowych, dobrym rozwiązaniem jest również ukazanie tej „ludzkiej” twarzy eksperta, do czego social media znakomicie się nadają. Oczywiście lekarz nie musi odkrywać całego swojego życia prywatnego, wystarczą informacje dotyczące pasji, zainteresowań czy metod spędzania wolnego czasu. Takie posty bardzo dobrze generują zainteresowanie użytkowników obserwujących gabinet, co często skłania ich do pozostawienia pozytywnej opinii na temat umiejętności czy podejścia danego lekarza.

Kolejnym rodzajem postów, które warto stosować, są sprzedażowe. Opisują one konkretne rozwiązania przy pomocy prostego języka, a na pierwszym planie powinny znaleźć się korzyści wynikające z ich zastosowania. Dzięki nim można uświadomić pacjentowi możliwości leczenia, o których wcześniej nie miał zielonego pojęcia! Może przełożyć się to również na poziom konwersji, chociaż nie tak jak w przypadku płatnych kampanii reklamowych.

Posty na Facebooku mogą służyć również edukowaniu pacjentów. Należy w nich opisywać konkretne metody leczenia z bardziej technicznej strony, zachowując jednocześnie prosty i przystępny dla przeciętnego Kowalskiego język. Marketing stomatologiczny nie polega jedynie na pozyskiwaniu nowych pacjentów, ma również za zadanie poszerzać świadomość społeczeństwa na temat zagadnień związanych ze zdrowiem jamy ustnej. Korzyść będzie wówczas podwójna – po pierwsze odbiorcy nabiorą większego zaufania do placówki, po drugie zaś działania będą zgodne z wszelkimi prawidłami etycznego biznesu.

social media

Obsługa social mediów

Social media pomagają zarówno przy pozyskiwaniu nowych pacjentów, jak i budowaniu wizerunku ekspertów. Regularna emisja postów oraz reklam pozwala dotrzeć do olbrzymiej liczby użytkowników przy relatywnie niewielkim nakładzie finansowym. Jeśli zastanawiasz się nad profesjonalną obsługą mediów społecznościowych, skontaktuj się z nami!

Social media marketing – gabinet stomatologiczny

Marketing gabinetu stomatologicznego warto pozostawić ekspertom znającym się na rzeczy. W Adstelligence zajmujemy się prowadzeniem mediów społecznościowych, tworząc kompleksowy program komunikacyjny, dopasowany do targetu pożądanego przez klienta. Jeśli poszukujesz ekspertów, którzy stworzą dla Ciebie stronę internetową oraz zadbają o pozyskiwanie nowych pacjentów, skontaktuj się z nami! Możesz to zrobić, dzwoniąc pod numer +48 533 208 777 albo wypełniając formularz

Oceń

zagłosowano 256 razy